Kenelle
Palax C900.2 lyhyesti
Pyöröterä mahdollistaa maksimaalisen nopeuden, tuottavuuden ja huoltovälin. Kone sopii parhaiten ammattilaiselle, joka hakee korkeaa tuottavuutta ja arvostaa suurta käyttömukavuutta.
Käyttövoimavaltaan Palax C900.2 on saatavilla joko traktorin käyttövoimalla, sähkömoottoriversiona tai yhdistelmänä. Koneessa on 3-pistekiinnitys traktoriin.
Palax C900.2 on saatavilla ainoastaan Pro+ mallina. Koneessa on älykäs PowerSpeed -halkaisu, joka tunnistaa automaattisesti tarvittavan halkaisuvoiman ja -nopeuden, mikä nopeuttaa työkiertoa huomattavasti. Lisäksi nopean halkaisun takaa Palax Optimi, joka säätää halkaisupituuden automaattisesti katkaisupituuden mukaan. Lisävarusteena on saatavilla tehdasasennettava X-Aim automaattinen halkaisuterän korkeudensäätö.
Alla tarkemmat tiedot C900 Pro+ koneesta.